Teknoloji Haberleri

Vodafone Şampiyonluk Liginde 3 Oyuncu Ceza Aldı

Vodafone Şampiyonluk Liginde 3 Oyuncu Ceza Aldı

League of Legends ülkemizde oynayan takımlarda ki 3 oyuncu ceza aldı. Ligin resmi internet adresi tr.lolesports.com tarafından paylaşılan verilere göre Doğuş Üni Aurora’dan Spooky ve Theos ile HWA’dan Appen ceza alan oyuncular oldu. Theos ve Appen 3 ay boyunca hiçbir profesyonel sahnede bulunamayacakken, Spooky’i ise 4 maç haftası boyunca sahalardan uzak kalacak.

Melih “Spooky” Vatansever – Doğuş Üni Aurora

Gerekli takip ve incelemelerin ardından profesyonel olarak oyun oynayan Spooky’nin, aşırı sinirlilik ve şiddete meyili yüzünden, VFŞL Disiplin Yönetmeliği’nin 1.1. maddesi uyarınca 4 maç haftası boyunca tüm VFŞL ve AL maçlarından men edilmesine karar verildi.

Bekir Berk “Theos” Genyüz – Doğuş Üni Aurora

Gerekli takip ve incelemelerin ardından profesyonel olarak oyun oynayan Theos oyun içinde aşırı derecede uygunsuz ve sportmenliğe aykırı davranışlar sergilediği için, aşırı sinirlilik ve şiddete meyili dolayısıyla, Espor Küresel Ceza Listesi’ndeki ilgili kuralın minimum cezası olan 3 ay boyunca tüm VFŞL ve AL maçlarından men edilmesine karar verildi.

Necati “Appen” Sarıgül – HWA

Gerekli takip ve incelemelerin ardından profesyonel olarak oyun oynayan Appen oyun içinde aşırı derecede uygunsuz ve sportmenliğe aykırı davranışlar sergilediği için, aşırı sinirlilik ve şiddete meyili dolayısıyla, Espor Küresel Ceza Listesi’ndeki ilgili kuralın minimum cezası olan 3 ay boyunca tüm VFŞL ve AL maçlarından men edilmesine karar verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ