Teknoloji Haberleri

WatchOS 7 yayınlandı! WatchOS 7 nasıl yüklenir?

Apple geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinlikte iOS 14 ile beraber bir diğer işletim sistemi WatchOS 7‘yi de tanıtmıştı. Bu yeni sürümde; yeni …

WatchOS 7 yayınlandı! WatchOS 7 nasıl yüklenir?

Apple geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinlikte iOS 14 ile beraber bir diğer işletim sistemi WatchOS 7‘yi de tanıtmıştı. Bu yeni sürümde; yeni uyku takibi uygulaması, el yıkama takibi ve yeni saat kadranları gibi birçok yenilik bulunuyor. Bu özelliklerle beraber WatchOS 7 güncellemesi indirilebilir duruma geldi. Peki WatchOS 7 nasıl yüklenir?

WatchOS 7 güncellemesi yayınlandı

Dün resmi olarak duyurulan akıllı saat işletim sisteminin yeni sürümünde Apple, birçok konuda yeni çalışmalar gerçekleştirdiğini gösterdi. Yeni uygulamalar ve birtakım özelliklerle tanıtılan WatchOS 7’nin bu sahip olduğu özelliklerine göz atacağız Lakin evvellikle WatchOS 7 nasıl yüklenir sorusuna cevap vereceğiz.

WatchOS 7 nasıl yüklenir?

Bu güncellemeyi yüklemek isteyen Apple Watch kullanıcılarının yapması gereken işlemlerde Aslını söylemek gerekirse bir değişiklik olmadı. İlk olarak güncellemeyi indirmek için iPhone’da yer alan Watch uygulamasına gitmek gerekiyor. Akabinde Ayarlar>Genel>Yazılım güncelleme kısmına girdiğinizde mevcut güncellemeyi göreceksiniz.

WatchOS 7 sahip olduğu özellikleri

Her WatchOS güncellemesinde olduğu gibi Apple yine, yeni güncellemeyle beraber kullanıcılara yeni kadranlar sunuyor. bu husustaki dikkat çeken yenilik ise özelleştirme noktasında karşımıza çıkıyor. Kadran paylaşma donanımı ile kullanıcılar kendi tasarladıkları kadranları başkaları ile de paylaşabilecek.

Bu güncellemeyle gelen bir diğer yenilik ise haritalara bisiklet ile ulaşım seçeneğinin gelmesi oldu.

Bunun yanı sıra; yeni fitness uygulaması, uyku takibi uygulaması ve el yıkama takibi uygulaması bu güncellemeyle karşımıza çıkan uygulama tarafındaki yenilikler içinde yer aldı.

Bu güncellemeyi alacak cihazlar ise; Apple Watch Series 3, Series 4, Series 5, Apple Watch SE ve Apple Watch Series 6 oldu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ