Teknoloji Haberleri

WhatsApp Android sürümünde yenilik yaptı!

WhatsApp Android sürümünde yenilik yaptı!

WhatsApp’ın beta sürümüne bakarak önümüzdeki zamanlarda işlevler hakkında fikir edinmeniz oldukça yüksek. Yeni paylaşılan WhatsApp Beta v2.20.110‘daki bir ipucu, çoklu cihaz desteğinin yolda olduğunu söylüyor.

WABetaInfo’ya göre güncelleme, kendi kendine yok olan iletiların adını bir kez daha değiştirdi. Daha evvel Kaybolan iletilar ve Silinen iletilar olarak anılan işlevin son adı, “Expiring Messages” yani “zamanı Dolan iletilar” oldu. İşlevi yalnızca adı değişmedi, iletiların ne kadar hayatta kalacağına dair seçenekler de değişti. Yeni seçenekler, bir gün, bir hafta ve bir ay içinde seçim yapmanıza olanak sağlıyor.

Çoklu cihaz desteği ise şu an daha enteresan görünüyor. En son beta sürümünde bu işleve ait işaretler bulunsa da, işlev hala etkin değil ve test edilemiyor. İşlev tamamlandığında WhatsApp’ı hem mobil cihazınuzda, hem de tabletinizde kullanmanız mümkün olabilir.

Çoklu cihaz desteği, WhatsApp’ın rakibi Telegram’da uzun süredir var. ötürüsıyla WhatsApp bu alanda geriden geliyor, Lakin işlevi sunduğunda kullanıcılarını tatmin edeceği kesin.

Çoklu Cihaz Güncellemesi Duyuruldu

WhatsApp, çapraz platform ve çoklu cihaz güncellemesini açıkladı. Uygulamaya gelecek olan bu güncelleme şu an için halen test aşamasında bulunuyor.

WhatsApp grup video sohbetlerinde, QR kod sürecindeki beta testlerinde ve şifrelenmiş yedeklemeler hakkında ilerliyor. Lakin yeni güncelleme, WhatsApp, işlevselliğine dinamik bir değişiklik getirecek.

WhatsApp’ın bu hususta çalışmalarından bir tanesi, pek çok cihazı birbiriyle senkronize ederek daha iyi bir çapraz platform desteği sunması olacak. Bu özellik şu an için test aşamasında bulunuyor ve işlevlerinin tamamı hala bilinmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ