Teknoloji Haberleri

Whatsapp Engelleme Kaldırma

Whatsapp Engelleme Kaldırma

WhatsApp Engelleme Kaldırma

 

Whatsapp’ta kişileri engellemek, size ulaşım sağlanmasını ve bilgilerinizin bu kişilerce görülmesine engel olur. Telefonunuz da kayıtlı birini engellemek için öncelikle Whatsapp’ın ana sayfasın da seçenekler sekmesinden ayarlara giriş yapmalısınız. Daha sonra ise sırasıyla hesap, gizlilik ve engellenmiş diye devam etmeli, engellenmiş sekmesin de kişi ekle seçeneğini kullanarak engellemek istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz. Telefon rehberiniz de kayıtlı olmayan bir numarayı engellemek için ise, bilinmeyen numara ile sohbeti açarak seçenekler’i seçip engelleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

Engellediğiniz birinin engelini tekrar kaldırmak için ise, engelleme işlemin de yaptığınız gibi, Whatsapp ana sayfasından seçeneklere gidip, sırasıyla ayarlara giriş yapınız. Sonrasında, genel, gizlilik ve engellenmiş sekmelerine gitmelisiniz. Dokunmatik ekranlı telefonlar da kişi kaldırılsın mı? Sorusunda evete basınız. Fiziksel klavyeli telefonlar da ise engeli kaldır dedikten sonra evete basınız.

 

İphone telefonlar da ise engelle butonunun yanı sıra spam olarak bildirme şansına da sahipsiniz. Adresiniz de kayıtlı olmayan bir numaradan aldığınız mesajı, mesaj spam ise spam olarak bildirebilir yahut rapor et ve engelle butonuna tıklayabilirsiniz. Telefonunuz da kayıtlı olan numaralar da ise yapmanız gereken, sırasıyla ayarlar, hesap, gizlilik ve son olarak engellenenler e giderek yeni ekle tuşuna dokunabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ