Teknoloji Haberleri

Whatsapp Engellendiğini Nasıl Anlarsın ?

Whatsapp Engellendiğini Nasıl Anlarsın ?

Whatsapp Engellendiğini Nasıl Anlarsın

whatsap-engelleme

 

Günümüzün en çok tercih edilen sohbet uygulamalarından biri olan Whatsapp her geçen gün artan indirilme sayısı ve kullanıcı artışı ile telefonların göz bebeği olmaya devam ediyor. Kullanıcılarına daima yeni güncellemeler ile çeşitli yeni özellikler sunan uygulama, çoktan trend uygulamalar arasına girmiş durumda.

 

Whatsapp kullanıcılarının memnuniyetleri ile birlikte bazı soruları ve sorunları da olmuyor değil. Bunlardan birisi de karşı taraftaki kullanıcı tarafından engellenip engellenmediğini öğrenmek.

 

Whatsapp Engellendiğini Nasıl Anlarsın ?

Whatsapp’ta engellendiğini anlamanın üç yolu mevcut.

 

1- Eğer karşı taraftaki kullanıcı tarafından engellendiyseniz kullanıcının son görülme tarihi ve online durumunu göremezsiniz.

2- Karşı taraftaki kullanıcının profilinde bulunan fotoğraftaki güncellemeleri göremezsiniz.

3- Mesaj gönderdiğiniz zaman mesajınız tek tick ile işaretlenir. Yani teslim edildi ve görüldü manasına gelen işaretleri göremezsiniz.

 

Tüm bunlarla birlikte engellenme noktasında net bir şey söyleyebilmek mümkün değil. Eğer yukarıda sayılan üç özellik de karşı tarafta yaptığınız sohbet çerçevesinde sizde mevcutsa her ne kadar ihtimaller denk gelmiş olabilirse de yüksek ihtimal olarak engellenmiş olabilirsiniz. Ancak bir kesinlik hiç bir zaman mevcut değildir. yalnız şu da vardır ki bu saydığımız 3 şey yoksa kişi ya whatsapp uygulamasını silmiştir yada sizle görüştüğünden beri internet açıp whatsapp girmemiştir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ