Teknoloji Haberleri

Whatsapp Kalın Ve Renkli Yazma

Whatsapp Kalın Ve Renkli Yazma

Whatsapp Kalın Ve Renkli Yazma

 

Yakın zaman önce dünyaca ünlü iletişim uygulaması olan Whatsapp’taki yazı stillerinde önemli değişiklikler oldu. Yapılan değişiklikler ile Whatsapp yazı karakterlerine kalın ve italik yazı stilleri geldi. Yapılan bilirkişi açıklamaları ile ilerleyen günlerde farklı yazı karakterlerinin de geleceği açıklandı.

 

Whatsapp’ta Kalın ve İtalik Yazı Nasıl Yazılıyor?

Whastapp’taki kalın ve italik yazma özelliği şimdilik beta kullanıcıları için düzenlenmiştir. Bu nedenle yeni gelen yazı stillerinden faydalanmak için akıllı telefonlara kullanıcıların Whatsapp’ın beta sürümünü yüklemeleri gerekmektedir. Kullanıcıların akıllı telefonlarına Whatsapp’ın beta sürümünü yüklemeleri ile birlikte bu özellikler kullanılabilmektedir. Eğer ki yazıların kalın yazılması isteniyorsa iki yıldız karakterinin arasına yazılması istenilen kelime ya da cümleler yazılır.

 

İtalik yazı karakterleri için ise iki alt çizgi karakterinin arasına yazılması gereken kelime ya da cümleler yazılarak gönder butonuna basılır. Kalın ya da italik yazı stillerinin bu şekildeki kullanımları kullanıcılar için zorluk teşkil ettiği yeni güncellemeler ile birlikte kalın ve italik seçim hakkının hizmete açılacağı belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ