Teknoloji Haberleri

Whatsapp Numara Engelleme

Whatsapp Numara Engelleme

Whatsapp Numara Engelleme

Günümüzde en yaygın kullanılan haberleşme programıdır. Whatsapp sesli ve yazılı olarak kullanılan aynı zamanda fotoğraf video gönderilerinde de kolaylık sağlayan bir program olmasına karşın dezavantajları da bulunmaktadır.

 

whatsappengel

Whatsapp uygulamasının dezavantajlarından en önemlisi telefon numaranızı bilen kişilerin sizi kendi listesine sizin onayınız olmadan da ekleyebilmesidir. Tanımadığınız numaralardan gelen mesajları direk olarak alırsınız. Ancak uygulamanın yapısında bir diğer özellik ise sizin kişi listenizde kayıtlı değil ise mesajı aldığınız numara için uygulamadan bir uyarı alırsınız ” spam gönderi, şikâyet et, engelle” ifadelerinden oluşan bu uyarıda istediğiniz birini tercih ederek numaranın size tekrar ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

 

Kişi listenizdeki bir arkadaşınızı engellemeniz söz konusu olduğunda ise izlenecek yol şöyledir. Engellemek istediğiniz kişinin konuşma penceresini açın. Sağ üst köşede bulunan üç noktalı alana dokunun. Çıkan listenin içerisinde diğer ifadesini seçiniz. Yeni listede engelle ifadesi yer almaktadır. Bu ifadeyi seçtiğinizde uygulama Whatsapp Numara Engelleme işlemini gerçekleştirecek ve söz konusu kişi siz engeli kaldırmadığınız sürece size sesli arama ve / veya yazılı herhangi bir şey gönderemeyecektir.

Eğer Kişi listenizde değil o kişi siz ilk kez mesaj atmışsa aşağıdaki resimdeki gibi direk engelleme yapıyorsunuz. Kişi listesnizde olan birini rehberinizden silip. Whatsapp mesajlarını da sildikten sonra yine size mesaj atarsa aşağıdaki resim yine gözükecektir.

whatsapp-numara-engelleme

  • Whatsapp Numara Engelleme
  • Whatsapp Kişi Engelleme
  • Whatsapp Arama Engelleme
  • Whatsapp Arayanı Engelleme
  • Whatsapp Engelleme
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ