Teknoloji Haberleri

Whatsapp Şifreleme

Whatsapp Şifreleme
  • Whatsapp Şifreleme
  • Whatsapp Mesaj Şifrelme
  • Whatsap Şifre Koyma
  • Whatsap Uygulamasına Parola Koyma
  • Whatsapp Nasıl Şifrelenir.

Sorularına cevap alacaksınız bu yazımızda ve nasıl yapılacağını anlatacağız.

Whatsapp Şifre Koyulur mu?

Whatsapp uygulaması, profil bilgilerinizi, resimlerinizi ve hatta arkadaşlarınız ile yaptığınız sohbet geçmişini, tüm konuşmaları şifreleme yetkisine sahip değildir. Whatsapp uygulamasının kendi özelliği ile şifrelenmesi ve uygulamayı kilitli hale getirerek şifreyle açılabilir kılmak mümkün olmamaktadır. Fakat Android ya da IOS tabanlı bir telefona sahip iseniz yardımcı uygulamaların sayesinde bu tür programlara şifre koymak mümkündür.

 

Whatsapp Şifre Koyan Programlar

App-Apk Locker denilen uygulama ile tüm sosyal içerikli konuşma yapabildiğiniz sitelere şifre koyabilirsiniz. Şifreleme sayesinde uygulamalar telefonunuzu eline alan kişiler tarafından bakılamaz. Video, resim, ses, mesaj gibi dosyaların başka kişiler tarafından görülmesini istemiyorsanız uygulamalara şifre koymanız için APP LOCK yani aplikasyon kilitleyicisini kullanabileceksiniz.

 

Diğer bir şifre koyma ise, android kullanıcıları için. Marketiniz de yer alan en popüler uygulamaların başında yer alan Smart AppLock, WhatsApp şifrelenmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Öncelikle Smart AppLock uygulamasını Google Play marketleri üzerinden Android cihazınıza kurmanız gerekmektedir. Uygulamayı yükledikten sonra açtığınız uygulama sizden bir parola sorgulaması isteyecektir. Varsayılan parola daima 7777′dir. Daha sonra uygulama içerisinde Ayarlar -Şifre-Desen sekmesine dokunarak istediğimiz şifre türünü seçip varsayılan şifreyi de değiştirilebilirsiniz. Ardından Uygulamalar sekmesinde bulunan + butonuna tıklayarak WhatsApp ve ya şifrelemek istediğimi başka hangi uygulamanız var ise seçin. Böylelikle WhatsApp şifre koyma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş sayılacaksınız.

Google play Store üzerine Smart Applock

İndirebileceğiniz diğer bir uygulama : Kilit (applock)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ