Teknoloji Haberleri

Whatsapp Sohbet Yedekleme

Whatsapp Sohbet Yedekleme

Whatsapp Sohbet Yedekleme

Günümüzde en yaygın kullanılan ücretsiz haberleşme ağı şüphesiz Whatsapp’dır. Peki, buradan yazdığım yazıları yedeklemem mümkün mü?

Whatsapp her sabah saat 4’te otomatik olarak yedekleme yapar ve yedeklediği sohbetleri Android telefonunuzun Whatsapp dosyasında saklar. Eğer Whatssapp uygulamasını telefonunuzdan silecekseniz ve konuşmalarını kaybetmek istemiyorsanız manuel olarak da yedekleme yapabilirsiniz.

Whatsapp Sohbet Ve Medya Bilgileri Nası Yedeklenir?

Whatsapp’ınızı açınız ve Ayarlar menüsü altında Sohbet geçmişine tıkladıktan sonra Sohbet geçmişini yedekle‘ye tıklayınız. Mesajlarınızı yedeklemek için Evet dedikten sonra Sohbetlerimiz yedeklenmiş olmaktadır. Whatsapp’a verilerinizi yerel yedekleyebileceğiniz(telefon hafızası) gibi aynı şekilde Google Drive kullanarak yedekleyebilirsiniz. Böylece telefonunuzu değiştirirseniz veya yeni bir telefon aldığınızda sohbet ve medyalarınızı kolaylıkla aktarabilirsiniz.

 

Peki, Google Drive’a bilgilerimi nasıl aktarabilirim. Cihazınız Google Drive ile eşleşmiş olması gerekmektedir. Sonrasında Whatsapp Ayarlar menüsü altında Sohbetler sekmesine tıklayıp Sohbet geçmişini yedekle‘ye tıklayınız. Google Drive’a yedekle seçeneğine tıkladıktan sonra Google hesabı seçmeye yönlendirileceksiniz. Yedekleme yapmak için bağlantı ağı için Yedekleme bağlantısına dokunun. Hücresel veri üzerinden yedekleme yapmak ek veri ücretlendirmesine neden olabileceğini unutmayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ