Teknoloji Haberleri

Whatsapp Toplu Mesaj

Whatsapp Toplu Mesaj

Whatsapp Toplu Mesaj

Android Cihazlar da Whatsapp Toplu Mesaj Nasıl Yapılır?

Öncelikle Android, IOS telefonu olan herkes whatsapp uygulamasını kullanabilir. Whatsappta toplu mesaj göndermek için adım adım takip etmeniz gerekmektedir.

Whatsapp Toplu Mesaj Adımları

Öncelikle whatsApp uygulamasını açmalısını ve ardından sohbetler ekranın da yer alan Menü Tuşu’na basmanız gerekmektedir. Menü tuşuna bastığınızda açılacak menü de Yeni Yayın isimli seçeneğe tıklamalısınız.

 

Karşınıza gelecek ekranda isterseniz Kişilerinizin isimlerini yazın ve ya “+” tuşuna basarak kişi listenizde yer alan kişilerden seçin. Seçtikten sonra bitti ve onay seçeneklerine tıklamalısınız.

 

Bitti seçeneğine tıklamanızın ardından hemen sonra gelen ekranda ekleme işlemlerini bitirdiyseniz oluştur seçeneğine tıklamalısınız ve böylece yeni yayın grubunu oluşturmuş olacaksınız.

 

Oluşturmuş olduğunuz yeni yayın listesinde düzenleme yapmak için gerekenler;

Oluşturmuş olduğunuz toplu mesaj listesini açmalısınız ve Menü Tuşuna basmanız gerekecektir. Açılan menüde Toplu mesaj liste bilgisini seçmelisiniz ya da toplu mesaj listesini açtığınızda alıcıların seçili bulunduğu yere tıklamalısınız.

 

Gelen Toplu mesaj liste bilgileri yer alan ekranda kalem ikonu yer almaktadır, bu kalem ikonuna tıkladığınızda Toplu Mesaj Listenizin ismini de değiştirebilirsiniz. Alıcı ekle butonuna basarak listeye alıcılar da ekleyebilirsiniz. Katılımcıları çıkartmak için, çıkartmak istediğiniz kişinin üzerine uzunca süre basın ve Toplu mesaj listesinden çıkartı seçebilirsiniz ve ya toplu mesaj listesini de silebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ