Teknoloji Haberleri

Whatsapp’ı Bilgisayarda Kullanma

Whatsapp’ı Bilgisayarda Kullanma

Whatsapp’ı Bilgisayarda Kullanma

 

Kullanıcı sayısı ile her geçen gün daha da büyüyen Whatsapp her geçen gün yeni özellikleri ile kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. Sohbet, resim ve video paylaşımı, sesli ve görüntülü arama hizmeti ile Whatsapp’ın en çok tercih edilme sebeplerinden biri ise uçtan uca şifreleme ile her zaman güvenli olması.

 

Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerden biri de bilgisayar üzerinden kullanım yapılabiliyor olması. Bu özelliğin ismi ise Whatsapp Web

Whatsapp Web nedir, nasıl kullanılır:

Hemen hemen her zaman çoğu kullanıcının sürekli online olduğu uygulamayı artık bilgisayar ortamında kullanmak mümkün. Whatsapp’ı bilgisayardan kullanmak için ise gerek telefonunuza gerekse bilgisayarınıza yeni bir program kurmanız gerekmiyor. Tek yapmanız gereken web.whatsapp.com adresine ve telefonunuzdaki whatsapp uygulamasının seçenekler kısmındaki Whatsapp Web bölümüne girmek. Bundan sonra yapacağınız işlem ise basit. Bilgisayardaki QR kodu telefonunuz ile okutarak Whatsapp Web’e giriş yapmış oluyorsunuz. Çıkış yapmak isteğinizde ise ister telefonunuzdan oturumu kapat seçeneği ile isterseniz bilgisayarınızdaki ilgili adresin üst kısmındaki seçeneklerde yer alan çıkış yap butonu ile çıkışı sağlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ