Teknoloji Haberleri

Whatsapp’ı Destekleyen Telefonlar

Whatsapp’ı Destekleyen Telefonlar

Whatsapp’ı Destekleyen Telefonlar

 

Whatsapp günümüz teknolojisinin vazgeçilmez bir mesajlaşma uygulamasıdır. Artık her telefon kullanıcısının neredeyse hepsinin Whatsapp uygulamasını kullanmaktadır ve Whatsapp ise kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için ise yeni özellikler yapmaktadır. Whatsapp’ı yeni çıkan akıllı cihazların desteklemesiyle birlikte Android, BlackBerry, iPhone, Nokia ve Windows Phone cihazları Whatsapp uygulamasını desteklemektedir.

 

Telefonunuza Whatsapp uygulamasını indirmek isterseniz telefonunuzdan uygulama indirmek için kullanılan yerden Whatsapp uygulamasını indirebilirsiniz.

 

Whatsapp’ı Bilgisayara İndirebilir miyiz?

Whatsapp aynı zamanda bilgisayardan da kullanabilirsiniz. Whatsapp Web ile telefon uzantısıyla bilgisayarınızdan mesajlaşabilirsiniz. Telefonunuzdan yapacağınız aktivite ile Whatsapp Web’i kullanabilirsiniz ve yapacağınız her işlem telefonunuzda da gözükecektir. Whatsapp Web ile aynı hesaptan iki farklı cihaza bağlanmış olursunuz.

 

Whatsapp’ı Destekleyen Telefonlar ise şu sürümlerden sonrası olması gerekmektedir;

  • Android cihazlarda Android 2.1 ve sonrası yüklü olan cihazlar,
  • Apple ürünlerinde ise İOS 7 ve daha yeni sürümleri yüklü ise Whatsapp desteklenmektedir,
  • Windows Phone ise 1 Temmuz 2016 tarihinden sonra Windows Phone 8 ve üzeri sürümleri destekleyecektir,
  • Nokia da ise 2016 yılı sonunda Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 telefonlarının Whatsapp için desteklenmeyeceği açıklandı,
  • Ve son olarak ise BlackBerry 2016 yılı bittikten sonra BlackBerry OS ve BlackBerry 10 telefonları ise desteklemeyeceğini açıklandı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ