Teknoloji Haberleri

WhatsApp’ı Kilitleyen Bildiriler, Sizin de Canınızı Yakabilir

Android’de ve iPhone’da WhatsApp’ı çökertmeye yönelik özel hazırlanmış iletilar, internette forumlarda sıkça paylaşılıyor. Bir gizlilik uzmanı …

WhatsApp’ı Kilitleyen Bildiriler, Sizin de Canınızı Yakabilir

Android’de ve iPhone’da WhatsApp’ı çökertmeye yönelik özel hazırlanmış iletilar, internette forumlarda sıkça paylaşılıyor. Bir gizlilik uzmanı, bu durumun son derece kaygı verici olduğunu sözlerine ekledi

ProPrivacy’nin dijital gizlilik uzmanı Ray Walsh, WhatsApp’ı dünya çapında ortalama 1,5 milyar kişinin kullandığını ve durumun bundan dolayı kaygı verici olduğunu sözlerine ekledi Bu tür özel hazırlanmış iletilar, uygulamayı kilitlemekle kalmıyor, bazı zaman onu tekrar açmanızı da engelliyor. Uzmana göre bu tür “metin bombası” iletiları ilk olarak Brezilya’dan yayıldı Lakin şimdi dünya çapında tesirini gösteriyor.

Bu tür kötü niyetli iletilardan korunmanın garantili bir yolu bulunmasa da, sizi gruplara ekleyebilecek bireyleri kısıtlamanızda yarar var. Bu durumda yabancılara açık olmayacağınızdan, zararlı iletiları alma ihtimaliniz de düşecektir.

WhatsApp’ı çökerten bir ileti aldığınızda bu iletidan kurtulmak için WhatsApp’ın web sürümünü bilgisayar üstünde görüntüleyerek, bu iletiı gönderen kişiyi engelleme listenize ekleyebilir ve iletiı silebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ