Teknoloji Haberleri

WhatsApp’ı Kilitleyen Iletiler Telaş Verici Olmaya Başladı

İster Android kullanıyor olun, ister iPhone… WhatsApp’ı çökertmeye yönelik hazırlanmış bazı özel iletilar, internette yer alan forumlarda sık …

WhatsApp’ı Kilitleyen Iletiler Telaş Verici Olmaya Başladı

İster Android kullanıyor olun, ister iPhone… WhatsApp’ı çökertmeye yönelik hazırlanmış bazı özel iletilar, internette yer alan forumlarda sık sık paylaşılıyor. Bir gizlilik uzmanı ise, bu durumun son derece kaygı verici olduğunun önemini vurguluyor. ProPrivacy’nin dijital gizlilik uzmanı Ray Walsh, WhatsApp’ın kullanıcı sayısına gözleri üstüne topluyor. Dünya çapında ortalama 1,5 milyar kişinin kullandığı WhatsApp’ın hedef alınması, Wlash’a göre kaygı verici bir durum.

Bu tür özel hazırlanmış iletilar, uygulamayı kilitlemekle kalmıyor, bazı zaman onu tekrar açmanızı da engelliyor. Uzmana göre bu tür “metin bombası” iletiları ilk olarak Brezilya’dan yayıldı Lakin şimdi dünya çapında tesirini gösteriyor.

Bu tür kötü niyetli iletilardan korunmanın garantili bir yolu bulunmasa da, sizi gruplara ekleyebilecek bireyleri kısıtlamanızda yarar var. Bu durumda yabancılara açık olmayacağınızdan, zararlı iletiları alma ihtimaliniz de düşecektir.

WhatsApp’ı çökerten bir ileti aldığınızda bu iletidan kurtulmak için WhatsApp’ın web sürümünü bilgisayar üstünde görüntüleyerek, bu iletiı gönderen kişiyi engelleme listenize ekleyebilir ve iletiı silebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ