Teknoloji Haberleri

Windows 10 Ciddi Hataları Olan Güncellemeleri Otomatik Olarak Kaldırabilir

Windows 10 Ciddi Hataları Olan Güncellemeleri Otomatik Olarak Kaldırabilir

Başlangıç ​​arızalarını çözmek için son çare olarak..

Son bir güncelleme bilgisayarınıza zarar veriyorsa, Microsoft 10’a göre Windows 10 otomatik olarak kaldırabilir. Bir destek notunda, bazı güncellemelerin sisteminizle uyumlu olamayabileceği veya başka önemli hatalara sahip olabileceği belirtilmektedir. Windows sorunu başka yollarla onaramazsa, güncellemeleri son çare olarak kaldırabilir.

Bu durumda, sistem açıldığında büyük olasılıkla bu mesajı göreceksiniz: “Cihazınızı başlangıçtaki bir hatadan kurtarmak için yakın zamanda yüklediğimiz güncellemeleri kaldırdık.” Durumun kendisini tekrar etmesini önlemek amacıyla, Windows “sorunlu güncelleştirmeler” in otomatik olarak kurulmasını 30 gün boyunca duraklatır. Microsoft bunun sorunun kökenine ulaşması ve onu düzeltmeye çalışması için bir şans verilmesi gerektiğini ekledi.

Windows’un bunları kaldırmaması gerektiğini düşünüyorsanız, güncelleştirmeleri el ile yükleyebilirsiniz, ancak bilgisayarınızın düzgün bir şekilde başlatılmasını durduracaklarsa, sisteminiz yine de ekleyebilir. Bu, insanların büyük sorunları çözmek için sabit diskleri biçimlendirme gibi daha sert önlemlere başvurmaktan kaçınmasına yardımcı olabilecek bir hoş geldiniz özelliğidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ