Teknoloji Haberleri

Windows 10 Donma Sorunu

Windows 10 Donma Sorunu

Windows 10 Donma Sorunu

 

Windows 10 ile ilgili olarak son zamanlarda donma ve takılma şikâyeti oldukça artmış bulunmakta. Birçok kullanıcı bu donmalar yüzünden işlem yapamadığını belirtiyor. Windows işletim sistemi için büyük bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleştirme ile birlikte siyah tasarım ve birçok özelliğe kavuşan sistem, bunlarla birlikte sorunları da beraberinde getirmişti. Sonrasında ise Windows yeni bir güncelleme yayınlayarak, bu durumu toparlamaya çalışmıştı. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız ve kasma, donma gibi sorunlar yaşıyorsanız size ilk önerimiz sisteminizin güncel olduğundan emin olmanız olacaktır.

Eğer sisteminizin güncel olduğundan eminseniz, driverlarınızın güncelliğini kontrol etmelisiniz. Özellikle ekran kartı güncellemenizi kontrol etmenizi öneriyoruz. Ekran kartınız AMD ise AMD’nin resmi sitesine girerek güncellemelere ulaşabilirsiniz. Keza NVidia için de aynı işlemi yaparak, internet sitesinden güncelleme kontrolü sağlayabilirsiniz.

 

Sisteminizin sorun yaşamasının bir diğer olası sebebi, sisteminiz deki virüslerdir. Eğer bilgisayarınız da bir virüs programı yoksa girdiğiniz bir internet sitesinden ya da indirdiğiniz bir filmden virüs bulaştırmış olabilirsiniz. İyi bir virüs programıyla bilgisayarınızı taramanızı öneriyoruz. Örneğin avast, ya da nod32 olabilir.

 

Tüm bu işlemleri yaptıysanız ve sisteminiz hala sorun yaşatıyorsa, size bir önerimiz daha var. Windows Repair indirmeniz. Windows Repair, bir onarım programıdır. Windows uptade, Windows firewall, kayıt hataları ve buna benzer birçok hatayı onararak sistemin hızlı işlemesini sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ