Teknoloji Haberleri

Windows 10 Ekran Görüntüsü Alma

Windows 10 Ekran Görüntüsü Alma

Windows 10 Ekran Görüntüsü Alma

windows10

Oldukça fazla tartışmaya neden olan ve çok sayıda kullanıcıdan geçer not alamayan Windows 8’de bulunan özelliklerin geliştirilmesi ve yenilenmesi sonucunda oluşturularak piyasaya sürülen Windows 10 sayesinde hayatınızı kolaylaştırmanız mümkün. Temelde kullanılan Windows işletim sistemine ait özellikler bu yeni ve güncel sürümde de bulunuyor. Dolayısıyla Windows sistemine alışan kullanıcılar yeni sürümü kullanırken zorlanmayacaklar.

 

Windows 10 Ekran Görüntüsü Almanın En Kolay Yolu

Kullanıcıların yeni sürümle ilgili merak ettiği sorulardan biri de Windows 10 Ekran Görüntüsü alma nasıl mümkün olacak sorusudur. Bu soruya cevap bulabilmeniz bu yazı sayesinde mümkün olacak. Windows tarafından piyasaya sürülen en yeni ve güvenilir sürümde, ekran görüntüsü almak için ister ücretsiz uygulamalardan edinebilir, isterseniz de kısayol tuşlarını kullanarak bunu başarabilirsiniz. Kısaltması Fn olan Function tuşu ve kısaltması prt sc olan Print Screen tuşlarına aynı anda basmanız halinde, tuşlara bastığınız anda ekranınızda olan görüntüyü kopyalamış olacaksınız.

windows10ekrangoruntusu

     Tüm bilgisayarlarda yüklü olarak bulunan painte girerek boş bir dosya açmanız ve yapıştır butonuna tıklamanız halinde ekran görüntüsüne sahip olacaksınız. Dilerseniz yazdırma dilerseniz üzerinde çeşitli düzeltmeler yapmayı tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ