Teknoloji Haberleri

Windows 10 Güncelleştirme Kapatma

Windows 10 Güncelleştirme Kapatma

Windows 10 Güncelleştirme Kapatma

 

Windows 10 işletime sahip olan bilgisayarlar açıldıkları andan itibaren otomatik olarak tüm güncellemeleri indirme işlemini gerçekleştir. Bu nedenle internetinizin hızı biranda düşecektir. Windows 10 güncelleştirme kapatma işleminden kurtulanız ve internetinizi eski hızında kullanmak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birini seçerek güncellemeye bilgisayarınızı kapatabilir istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Hizmetler Menüsünü Kullanarak Güncelleştirme Kapatma

Masaüstünde bulunan arama butonuna tıklayarak hizmetler yazmanız ve onu seçmeniz başlangıç için yeterlidir. Bu alanda servisler kısmına erişerek Windows Uptade seçmeniz ve çift tıklamanız gerekecek. Daha sonra güncelleme kısmına gelerek devre dışı seçeneği ile güncellemeleri tamamen kapatmanız mümkündür.

 

Kotalı İnternet Kullanılan Bilgisayarlarda Windows Güncelleştirme Kapatma

Sürekli güncelleme yapıldığı için kota aşımına neden olabilen güncellemeleri yok saymak için tarifeli bağlantı ayarını aktif hale getirerek zorunlu güncellemeler dışında hiçbir uygulama güncellenmemektedir. Bunu ayarlar menüsünden ağ ve internet ayarları kısmına gelerek wifi kısmında yer alan tarifeli bağlantı seçeneğini açık hale getirmeniz yeterlidir.

 

Yapılandırma Ayarlarınızı Değiştirerek

Masa üstündeki programlara çalıştır seçeneğini tıklayarak aç kısmına gpedit.msc yazıp tamam butonuna basın. Açılan ekranda Bilgisayar yapılandırması ve arkasından otomatik güncelleştirmeyi yapılandır seçeneğini tıklayıp bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ