Teknoloji Haberleri

Windows 10 Hesap Silme

Windows 10 Hesap Silme

Windows 10 Hesap Silme

Windows 8’in yeni özelliğinin gelmesi ile birlikte Microsoft hesabı zorunlu hale gelmişti. Yeni sürümün piyasaya sürülmesi ile birlikte bu özellikle Windows 10’da da devam etmektedir. Microsoft hesabı açarak Outlook, Office 365 gibi programlardan da otomatik olarak yararlanma imkânı olduğundan dolayı oldukça kullanışlı olarak görülmektedir. Fakat kimi kullanıcılar zorla dayatılan bu Microsoft hesabından kurtulmak istiyor. Başlangıçta bilgisayara giriş yapabilmek için zorunlu olarak istenilen bu hesap kimi kullanıcıların aktif olarak bu hesabı kullanmadığından dolayı hesabın kısa sürede unutulmasına neden oluyor. Peki, Windows 10 hesap silme işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

 

Windows 10’dan Microsoft hesaplarınızı üç aşamalı bir şekilde silebilmeniz mümkündür. Öncelikle Windows 10’dan yerel bir hesap açmanız gerekmektedir. Öncelikle “başlat” menüsünden “ayarlar” bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra 1hesaplar1 sekmesine giriş yapın ve karşınıza çıkacak olan ” bunun yerine yerel hesap ile oturum açın” seçeneğini tıklamanız gerekmektedir.

 

Yerel hesap açtıktan sonra yerel hesabınızı kontrol etmeniz gerekecektir. Bilgisayarınızı kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Karşınıza gelen görüntünün farklı olması yerel hesabınızın başarılı bir şekilde oluşturulmuş olduğunu göstermektedir.

 

Sonraki işlemde artık Microsoft hesabınızı kaldırmanız gerekecektir. Microsoft hesabınızı süresiz askıya alarak ya da tamamen cihazınızdan silerek hesap silme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ