Teknoloji Haberleri

Windows 10 Kurtarma

Windows 10 Kurtarma

Windows 10 Kurtarma

 

Windows; ürettiği en güncel işletim sistemi Windows 10 ile birlikte kullanıcılarına yeni olanaklar sunmaktadır. Bilgisayarda yaşanan sorunların giderilmesi amacı ile çeşitli yöntemler sunan Windows’un Windows 10 kurtarma seçeneğine bakıldığı takdirde, ilk olarak hangi durumlarda hangi kurtarma seçeneğinin kullanılması gerektiği açığa kavuşturulmalıdır.

Yakın zamanda yüklenen bir uygulama, sürücü veya güncelleştirme sonucunda bilgisayarınız düzgün çalışmıyor ise “sistem geri yükleme” noktasından sistem geri yüklenir. Bu seçeneğe ulaşabilmek için izlenmesi gereken adımlar en kısa yolu ile Başlat tuşuna basıp “sistem geri yükleme noktası oluştur” yazılmasıdır. İkincisi bilgisayarınız düzgün çalışmıyor ve nedeninden emin olunmadığı durumlarda “bilgisayarınızı sıfırlama” seçeneği ile ister kişisel verilerinizi koruyarak isterseniz tamamıyla bütün veriler kaldırılarak fabrika ayarlarına dönülebilmektedir.

 

Üçüncüsü bilgisayarınız başlatılamıyor ise daha önceden oluşturulan USB kurtarma sürücüsü ile bilgisayarınızı geri yüklemek veya kurtarmak için bir kurtarma sürücüsü kullanılması gerekmektedir. Şayet USB kurtarma sürücüsü oluşturulmadı ise yükleme medyasını kullanarak Windows 10 kurtarma işlemi yapılabilmektedir. Bunu yapmak için kapalı haldeki bilgisayarın açma tuşuna basılmasından hemen sonra fonksiyonel tuşlar olan ve markadan markaya göre değişen f6, f8 vb. fonksiyonel tuşlara ya da bazı markalarda ise bilgisayarın kullanma kılavuzunda belirtilen diğer tuşlar yardımı ile ulaşılabilmektedir. Bütün bu kurtarma işlemleri, kişisel bilgisayar kullanımında karşılaşılan işletim sistemi ile alakalı sorunların işletim sistemi üreticilerinin kullanıcılarına sunduğu büyük bir avantajdır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ