Teknoloji Haberleri

Windows 10 Parola Koyma

Windows 10 Parola Koyma

Windows 10 Parola Koyma

 

Kişisel bilgisayarlarınızı korumak ve içerisindeki size ait özel dosyaları güvenilir bir şekilde saklayabilmek için parola koymak işinizi kolaylaştırmaktadır. Pek çok kullanıcı Windows’un yeni sürümüne alışık olmadığından dolayı parola koyma işlemlerini nasıl yapacağınız bilememektedir. Peki, Windows 10 parola koyma işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle bilgisayarınızın sol alt bölümüne tıkladıktan sonra “Denetim Masası” yazan bölüme giriş yapmanız gerekmektedir. Denetim masasına tıkladıktan sonra görüntü ölçütünüzü “kategori” olarak tercih etmeniz gerekmektedir. Kategori bölümünü tercih ettikten sonra “Kullanıcı Hesaplaro1 balığını görmeniz gerekmektedir. Bu başlığın altında “hesap türünü değiştir” yazan küçük yazıyı gördükten sonra bu bölüme tıklayın ve “parola oluştur” seçeneği ile unutmayacağınız ve içerisinde istenilen gerekli karakterlere yer veren şifrenizi oluşturun. Oluşturduğunuz parolayı girdikten sonra ikinci kutucuğa işlemin devam edebilmesi için yeni parolanızı tekrar girmeniz gerekmektedir.

 

Parolanızı yazdıktan sonra işlemlerinizde herhangi bir aksiliğe karşı ya da parolanızı unutmanız durumda kolaylık sağlaması için açısından ipucu girmeniz gerekmektedir. Oluşturduğunuz parola ve ipucundan sonra parolayı kaydet butonuna tıklamanız parolanızın oluşmasını sağlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ