Teknoloji Haberleri

Windows 10 Türkçe Yapma

Windows 10 Türkçe Yapma

Windows 10 Türkçe Yapma

 

Windows 10 cihazınızın menüleri ve ekrandaki bilgiler İngilizce ve diğer dillerde görünüyorsa Türkçeye çevirmek istiyorsanız internette dil paketlerini veya sisteminizi baştan yüklemenize gerek olmamaktadır. Windows 10 varsayılan dili değiştirerek Türkçeye çevirebilirsiniz.

Windows 10 Türkçe Yapma İşlemi

İlk olarak başlat menüsünden ayarları Settings’i açmak ve ayarlar yani Settings uygulaması açılacaktır. Açılan sayfada Time&Language seçeneğini açarak sol tarafında Region&Language seçeneğini açıyoruz.

 

Açılan sayfada Languages de listelenen dillere bakınız eğer Türkçeyi bulamazsanız Add Language seçeneğinden dil listesinden istediğiniz dili seçebilirsiniz. Listede Türkçeyi seçecekseniz listenin harf sırasına göre gittiğinden Türkçeyi bulmanız uğraştırıcı olabilir.

 

Eğer Türkçe dili sistem üzerinde indirilmemiş ise Türkçeyi seçtikten sonra üzerine tıklayarak Download Language Pack altında Download seçeneğini tıklayarak indirebilirsiniz.

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra son bir işlem kalmış oluyor Türkçe dilini seçtiğinizde altında Set as default veya Set as primary yazmaktadır ve onları seçtikten sonra cihazınızı yeniden başlattığınız zaman Türkçe olarak cihazınızı kullanabilirsiniz. Windows da bu işlemleri basit olarak yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ