Teknoloji Haberleri

WİNDOWS 10’DA VARSAYILAN DİL NASIL DEĞİŞTİRİLİR ( Türkçe Yapma )

WİNDOWS 10’DA VARSAYILAN DİL NASIL DEĞİŞTİRİLİR

WİNDOWS 10’DA VARSAYILAN DİL NASIL DEĞİŞTİRİLİR ( Türkçe Yapma )

WİNDOWS 10’DA VARSAYILAN DİL NASIL DEĞİŞTİRİLİR Türkçe Yapma

Microsoft’un güncel işletim sistemi Windows 10 dil konusunda kullanıcılarına kolaylık sağlamayı ihmal etmeyip, dil panelinden kişinin istediği dili seçmesine imkân tanıdı. Windows 10 piyasaya sunulmasıyla birlikte kullanıcılarına önceki işletim sistemlerine kıyasla oldukça fazla seçenek sundu. Kişisel ayarlamalara da yer vermesiyle işlevselliğini ve kullanışlılığını artırmayı başardı.

windows10-turkce

       En dikkat çeken özellik de kişilerin sistemlerini istediği dile çevirebilmesinin mümkün olması. Bunu gerçekleştirmek içinse sadece birkaç adımdan meydana gelmiş işlemleri uygulamak gerekiyor. Varsayılan dil sadece İngilizce ya da Türkçe değil istek doğrultusunda herhangi bir dil de olabilir.

ayar

 

Windows 10’da mevcut dil seçeneğini değiştirmek için kişilerin ilk olarak Başlat aracılığıyla Ayarlar bölümüne girmesi gerekmektedir. Ayarlar kısmını açtıktan sonra karşımıza gelen menü üzerinde yer alan 8 işlevden biri olan Zaman ve Dil seçimi yapılmalıdır. Bu alan kullanıcılara bölge ve dil seçme imkânı sunar. windows10dilayariDiller bölümünde Dil Ekle ile Windows görüntüleme dilinin ne olduğunu gösteren iki seçenek bulunmaktadır. Eğer kişinin kullanmak istediği dil bu bölümde yer almıyorsa Dil ekle işlevi ile aradığı dili eklemelidir. Yer alan diller, Microsoft tarafından desteklenen ve kullanımı mümkün olan dillerdir. Bu nedenle geliştirilmemiş bir dil özelliğini göremezseniz başka bir dil seçmelisiniz. Dil seçimi yapıldıktan sonra Diller kısmına var olan Windows görüntüleme dili ile birlikte eklenen yeni dil gelecektir. Bu yeni dilin altında ‘Yalnızca bir dil paketine izin verilir’ ibaresi bulunur. Bu sebeple ancak bir yeni dil eklenebilmektedir. Bunun için istenilen dilin varsayılan olarak değiştirilmesinden sonra bir önceki dil kaldırılıp yeniden başka bir dil ekleyerek iki farklı dil seçeneği yaratabilirsiniz. Dilerseniz Single Language sürümü dışında sistemlerden tercih ederek bu kısıtlamayı ortadan kaldırabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ