Teknoloji Haberleri

Windows 10’daki Yavaşlığı Google Çalışanı Gündeme Getirdi

Windows 10’da görev çubuğunda çalışan bir uygulamanın simgesine sağ tıkladığınızda, ekrana gelen “sıçrama listesi” yararlı kısayollar sunuyor. Bu …

Windows 10’daki Yavaşlığı Google Çalışanı Gündeme Getirdi

Windows 10’da görev çubuğunda çalışan bir uygulamanın simgesine sağ tıkladığınızda, ekrana gelen “sıçrama listesi” yararlı kısayollar sunuyor. Bu kısayollar aracılığıyla örneğin son açtığınız bir belgeyi uygulamada doğrudan açabiliyorsunuz. Lakin bu menü, Google mühendisi Bruce Dawson’a göre biraz yavaş çalışıyor.

Dawson’a göre menünün açılması 200 – 250ms aralığında (saniyenin çeyreğine yakın) sürüyor ve bu, menünün faydasını azaltıyor. Dawson’a göre böyle basit ve tekrarlayan bir eylem için 250ms beklemek zorunda kalmak, aynı şeyi anında yapabilmek varken kabul edilebilir bir olay değil. Google çalışanına göre menünün ideal olarak 50ms civarında bir gecikmeyle görünmesi, en azından 100 milisaniyeden kısa bir sürede açılması gerekiyor.

İyi haber, Windows Latest’e göre Microsoft’tan baş program yöneticisi Rich Turner’ın raporu incelemeye başlamış olması. Bu incelemenin sonucunun yakın zamanda paylaşılması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ