Teknoloji Haberleri

Windows 7’nin “Hayaleti” Her Yerde Karşımıza Çıkmaya Devam Ediyor

Geçmişten asla kaçılamayacağı kolaylıkla söylenebilir. Microsoft’un da bu cümlenin doğruluğunu kanıtlayan firmalardan biri olduğu pek çok örnekte …

Windows 7’nin “Hayaleti” Her Yerde Karşımıza Çıkmaya Devam Ediyor

Geçmişten asla kaçılamayacağı kolaylıkla söylenebilir. Microsoft’un da bu cümlenin doğruluğunu kanıtlayan firmalardan biri olduğu pek çok örnekte görülebiliyor. Bu en son örnek de, Yorkshire kasabası Selby‘de çöktüğü söylenen bir elektronik reklam panosundan geliyor.

Selby tren istasyonu duvarında yer alan Armagard dijital panosu, CTRL+ALT+DEL ile otutum açılmasını isteyen bir giriş ekranında takılmış halde duruyor. Üstelik bu durumun birkaç haftadır devam ettiği bilgisi yer alıyor. Tamamen doğal olarak, bu “zavallı panoyu” görenlerin, durumu düzeltmeleri için takılı bir klavye ne yazık ki yer almıyor.

Panonun temelini Windows 7 oluşturuyor. Microsoft’un bike desteğini kestiği bir işletim sistemi olan Windows 7, aynı Windows XP gibi, bir türlü “ölmüyor.”

Panonun durumunu fark ederek The Register’a bildiren kişi, istasyondaki birkaç ekranın daha aynı akıbete sahip olduğunu belirtiyor. büyük bir olasılıkla uzaktan bir yeniden başlatma komutu girilmesi gerekiyor ama görünüşe göre, bunu yapacak kişi haftalardır ortada yok.

Panonun yanında duran kağıt posterler ise, bazı zaman daha düşük teknolojili çözümlerin daha uygun olabileceğinin mühim bir hatırlatması olarak öne çıkıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ