Teknoloji Haberleri

Windwos 10’un Birden fazla Vakit Hudut Bozan Belge İlişkilendirme Fonksiyonu Değişiyor

Windows 10’un sinir bozan işlevlerinden biri olan “Varsayılan uygulamaları seç” menüsü, yakın zamanda Microsoft tarafından tamir edilebilir …

Windwos 10’un Birden fazla Vakit Hudut Bozan Belge İlişkilendirme Fonksiyonu Değişiyor

Windows 10’un sinir bozan işlevlerinden biri olan “Varsayılan uygulamaları seç” menüsü, yakın zamanda Microsoft tarafından tamir edilebilir.

Belirli dosya türlerinin belirli programlarla açılması gerektiğini büyük bir olasılıkla biliyorsunuz. Windows 10, bazı durumlarda dosyayı hangi uygulamayla açacağınızı kendisi belirliyordu. İşletim sistemi bunu çoğu zaman doğru yapsa da, bazı zaman sevdiğiniz uygulamayı seçmiyordu ve bu durumda varsayılan uygulamayı kendiniz seçmeniz gerekiyordu. Bunu yapmak ise şuana dek gereksiz bir biçimde sıkıcı bir işti.

Windows 10’a gelecek bir güncellemeyle dosya türüyle uygulamaları eşleştirirken bir arama kutusunu kullanabileceksiniz. Böylece uzun dosya türü ve protokolleri listesinde dolaşmanıza gerek kalmayacak.

Microsoft, yeniliğin bir sonraki Windows 10 işlev güncellemesiyle (büyük bir olasılıkla bu yıl gelecek olan 20H2 güncellemesi) geleceğini söylüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ