Teknoloji Haberleri

Xbox Game Pass zamlanıyor! İşte yeni fiyat

Xbox Game Pass fiyatı için bir düzenleme geleceği açıklandı. Xbox Game Pass for PC Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından ve Xbox blog …

Xbox Game Pass zamlanıyor! İşte yeni fiyat

Xbox Game Pass fiyatı için bir düzenleme geleceği açıklandı. Xbox Game Pass for PC Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından ve Xbox blog sayfasından duyurulan zam haberi şu an için yalnızca PC platformunda Game Pass sahibi olanları ilgilendiriyor.

17 Eylül’de Xbox Game Pass for PC fiyatı ikiye katlanıyor

Xbox Game Pass for PC 17 Eylül’den yani önümüzde haftadan bu yana yeni fiyatlarla sunulacak. Yıllık üye olan kullanıcılara bu değişiklik bir sonraki fatura döneminde yansıtılacak.

Microsoft oyunlarına ilk günden erişim sağlamanıza imkan tanıyan, bununla beraber Behesda, Sega, Deep Silver gibi yayıncıların üçüncü parti oyunlarını barındıran Xbox Game Pass oyunculara avantajlı fiyatlar sunuyordu. Electronic Arts ortaklığı ile kullanıcısını EA Play abonesi de yapan Microsoft 17 Eylül’den bu yana Amerika Birleşik Devletleri pazarındaki oyunculardan keselerin ağzını biraz olsun açmalarını isteyecek.

4.99 dolarlık fiyatını 9.99 dolar olarak revize eden, bu hamleyle tam iki katı bedele ulaşan Game Pass for PC için yapılan bu fiyat düzenlemesi şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri pazarını ilgilendiriyor. Bu güncellemenin diğer bölgelere özellikle de ülkemize bir tesirinin olup olmayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor. Döviz kurunun yükselişi daha sonra bu tip çözümler ülkemiz için sayılı avantajlı metodlar içindeydı. Microsoft’un ülkemizde de benzer bir hamle yapıp fiyat aralıkları ikiye katlaması büyük tepki ile karşılanabilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ