Teknoloji Haberleri

Xbox One İçin En İyi Oyunlar

Xbox One İçin En İyi Oyunlar

Bir dizi yanlış adım, Xbox One çıkmadan önce Microsoft’u ikinci sıraya koydu. Yeni nesil başlayana kadar orada kalması muhtemel olsa da, konsolun neler sunabileceğini asla deneyimlememiş çok insan var.

Listedeki oyunların hepsi Xbox One’ a özel olmamakla birlikte Xbox’ta oynamak Playstation’a göre çok daha güzel bir oyun deneyimi sunuyor.

Cuphead

Studio MDHR’ın Cuphead oyunu zorlu olduğu kadar güzel. Biraz shooter biraz platform oyunu olan Cuphead 1930’lardan fırlamış gibi görünen büyüleyici,elle çizilmiş görselleriyle yaş farketmeksizin büyük küçük herkesin ilgisini üzerine çekti ve akıcı oyun tarzıyla kendine bağlamayı başardı.Oyun muhtemelen hayatınızda göreceğiniz en iyi  bölüm sonu savaşlarına sahip.-Bizim  favorimiz ise Cala Maria :)-

Forza Horizon 4

Forza Horizon oyunları bu güne kadar ana hikayeye her zaman ikinci sırada yer vermesiyle bilinen ve bu yüzden o kadar da ilgi çekmeyen bir seri.

Fakat Forza Horizon 4 ‘ü yayınlayan Playground Games şirketi iyi bir iş çıkarmışa benziyor.

FH4 oyuncularını çekişmeli oyun tarzıyla ve İngiltere, İskoçya ve Galler’in en güzel yerlerinden bazılarını keşfetmeye Büyük Britanya’ya götürmesiyle oldukça ilgi çekmeyi başardı.İstediğiniz bütün tarzda arabaları barındıran oyunun asıl güzel kısmı ise fazlasıyla gerçekçi mevsimler.Oyunun oldukça geniş haritasıyla birleşen mevsimler çeşitli yerlerde çeşitli muhteşem manzaralarla bizi karşılıyor. Arabaların yol tutuş hissiyatına ise söylenecek hiçbir şey yok. Mutlaka denemeniz gereken bir oyun.

Gears of War 4

Gears of War 4’te kelimenin tam manasıyl serinin ana karakterinin oğlu olarak oynuyorsunuz. GOW4 bölümleri geçip kazanma hissi verme stratejisi yerine daha fazla aksiyon ve daha fazla şiddet içerikli bir oynayış tarzına sahip. Önceki serilerin üstüne birçok silah eklenip piyasaya sürülen oyun-en başta düşmanlara dairesel testere bıçakları ateşleyen bir silah- oldukça iyi bir hikayeye de sahip.

Monster Hunter: World

Monster Hunter çoğumuzun oynamak istediği fakat gerek sistem yetersizliğinden gerek oyunun kafa karıştırıcı yapısından dolayı bu fikrimizden vazgeçtiğimiz bir tür.

Aslında oyunun oldukça basit bir mantığı var; Canavarlarla savaş, iyi bir zanaatkar olup eşyalarını geliştir, daha sert canavarlarla savaş… Hatta birkaç arkadaş edinip eşyalarınızı daha da güçlendirip birlikte daha güçlü canavarlara karşı savaşıp güzel vakit geçirebilirsiniz.

Nier: Automata

Çıkışı biraz zaman alsa da Nier:Automata sonunda 2018 yazında Xbox One ‘a ulaştı. Ve oyunculardan gelen geri bildirimlere göre 18 aylık bir beklemeye değmiş gibi görünüyor.Oyunda yapılacak bir çok şey olduğundan oyunu bitirip tekrar başladığınız her seferde yapmadığınız, eksik kalan şeyleri göreceksiniz.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, GTA serisinin arkasındaki ekip olan Rockstar’dan başka kimsenin yapamayacağı türden bir oyun. Milyonlarca dolar ve bir o kadar fazla saat çalışma sonucu ortaya çıkan bu oyun karakter özellikleri ve anlatılmaz bir açık dünya ile mükemmel bir uyum sağlamış. Oynanış tarzı büyük derecede değişmese de ufak tefek eklentiler ve oyunun atmosferi sizi oldukça içine çekecek.

The Witcher 3: Wild Hunt

Bir çok oyuncu tarafından dünyanın en iyi açık dünya RPG’si olarak anılan Witcher serisi 3. oyunuyla yine dengeleri alt üst ediyor. Zamanla aksiyonlu hikayesinin yanı sıra zaman zaman üzücü olaylar gördüğümüz hikaye oyuncuları adeta ekrana kilitliyor.Oldukça geniş haritasının yanında bir o kadar da görev mevcut.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ