Teknoloji Haberleri

Xbox Series S oyunları için kritik karar

Xbox Series S için hazırlanan geriye dönük uyumluluk donanımı bekleneni vermeyecek. Microsoft’ta çalışan bir basın sözcüsü, 10 Kasım 2020 …

Xbox Series S oyunları için kritik karar

Xbox Series S için hazırlanan geriye dönük uyumluluk donanımı bekleneni vermeyecek. Microsoft’ta çalışan bir basın sözcüsü, 10 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürüleceği duyurulan bu modelin dezavantajından bahsetti.

299 dolar karşılığında satın alınabileceği belirtilen yeni nesil konsolun düşük fiyatlı olması kendisinin herkesi tatmin edeceği anlamına gelmiyor. Zira birçok kişi bu modelin Xbox One X konsolundan daha iyi performans sunacağını düşünmüyor.

Xbox Series S geriye dönük uyumluluk donanımı ile üzecek

Xbox One X için hazırlanan güncellemelerin Xbox Series S için hazırlanan geriye dönük uyumlu oyunlarda çalışmayacağı açıklandı. Adını vermek istemeyen basın sözcüsü, Microsoft’un Series S serisini en düşük fiyatlı oyun konsolunu üretmek için tasarladığını sözlerine ekledi

Bilindiği üzere Series S isimli konsolda görsel dokuların filtrelenmesini sağlayan ve Xbox One S için hazırlanan oyunların oynanmasına imkan tanıyan bir sistem bulunuyor. bunun yanısıra Series S’te yüksek dinamik aralık (HDR) donanımı de mevcut.

Bunun haricinde Forza Horizon 4 ve Gears 5 gibi Xbox One X için geliştirilen oyunlar hem Series S hem de Series X modellerinde güncellenecek. Xbox Series S’te Zen 2 CPU mimarisi (3.6 GHz ve 3.4 GHz), 1440p desteği ve 120 FPS altyapısı mevcut.

Xbox Series X’te ise 4K 60 FPS donanımı bulunuyor. FPS oranı 120’ye kadar yükseltilebiliyor. Bu karar hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ