Teknoloji Haberleri

Xbox Series S ve X için yeni teknolojiler tanıtıldı!

Xbox Series S ve Series X hakkında yeni özellikler açıklanmaya devam etmekte. Hali hazırda kullandığımız konsollarda yer alan HDR teknolojisinin …

Xbox Series S ve X için yeni teknolojiler tanıtıldı!

Xbox Series S ve Series X hakkında yeni özellikler açıklanmaya devam etmekte. Hali hazırda kullandığımız konsollarda yer alan HDR teknolojisinin gelişmiş versiyonu Microsoft’un yeni nesil konsolları ile hayatımıza girecek.

Dolby teknolojileri Xbox Series S ve Series X için geliyor!

Yeni nesil konsollarla beraber HDR teknolojisi çok daha dinamik olarak kullanılacak ve oyunlardaki grafik kalitesini daha da yükseltecek. Dolby ile gelen Vision ve Atmos teknolojileri aracılığıyla, hem ses hem de görüntü anlamında iyileştirmeler yaşanacak.

Açıklananlara göre, yeni nesilde 40 kat daha yüksek gözalıcılık, 10 kat daha koyu siyah ve 12-bit renk desteği gelecek. Ortaya atılan bu sayılara baktığımız zaman, HDR teknolojinin çok daha efektif bir biçimde kullanılacağını aktarabiliriz. Tabi test etmeden aradaki farkı anlamak kolay değil.

Dolby Atmos tarafında ise, Xbox One kullanıcıları Atmos lisansını yeni konsola devredebilecek. Lakin Atmos kullanıcısı değilseniz 14.99 dolarlık lisans ücretini ödemeniz gerekecek. bunun yanısıra, kullanıcı hesabı satın almadan evvel Atmos’u ücretsiz deneyebileceksiniz.

Microsoft bu konsollara gelen teknolojilerin, yeni nesilde ilk olacağını açıkladığı için, ilerleyen tarihlerde PlayStation 5 tarafından duyurulma ihtimali de bulunuyor.

Yeni Xbox konsolları ile gelen teknolojiler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ