Teknoloji Haberleri

Xbox Series S ve Xbox Series X Türkiye fiyatı açıklandı!

Microsoft’un yeni jenerasyon oyun konsollarına katılacak olan Xbox Series konsollarının Türkiye fiyat aralıkları yaşandı. PlayStation 5 gibi …

Xbox Series S ve Xbox Series X Türkiye fiyatı açıklandı!

Microsoft’un yeni jenerasyon oyun konsollarına katılacak olan Xbox Series konsollarının Türkiye fiyat aralıkları yaşandı. PlayStation 5 gibi güçlü bir rakibi karşısına alan seri oldukça iddialı geliyor. düşük fiyatlı ve amiral gemisi sıfatını taşıyan Xbox Series S ve Xbox Series X Türkiye fiyatı ile haberimizde.

Xbox Series S ve Xbox Series X fiyatı ile pek yüz güldürmedi

Oyuncular olarak yeni jenerasyon oyun konsollarının ucuz olmasını istiyoruz. Sürekli değişkenlik gösteren dolar kuru sebebiyle bu zamana kadar yapılan fiyat tahminleri kesinlik içermiyordu. Xbox Türkiye tarafından açıklanan resmi satış fiyat aralıkları ise pek yüzümüzü güldürmedi desek yeridir. İşte açıklanan resmi fiyatlar:

499 dolar fiyata sahip olan Xbox Series X 7499TL Türkiye fiyatı ile raflarda yerini alacak.

299 dolar fiyata sahip olan Xbox Series S 4599TL Türkiye fiyatı ile raflarda yerini alacak.

Konsolların ön siparişleri 22 Eylül itibariyle oluşturulabilecek. Bu fiyatlandırmaya yüzde 20 ek gümrük vergisinin dahil olduğunu söylemekte yarar var.

PlayStation 5’e rakip olacak olan Xbox Series X daha üst seviye performans talep edenlerin tercih edeceği türden. 4K çözünürlükte 60FPS oyun oynamak talep edenlerin tercihi olmaya hazırlanan Xbox Series X haliyle yüksek bir fiyat etiketine sahip.

2K çözünürlükte 60FPS oyun deneyimi sunmaya hazırlanan Xbox Series S, büyük kardeşine göre daha uygun bir fiyat etiketine sahip. Bu konsol 2K çözünürlükteki oyunları oynarken sizi yarı yolda bırakmayacak cinsten.

Sizler konsolların ülkemiz fiyat aralıkları hakkında ne düşünüyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ