Teknoloji Haberleri

Xiaomi ekran altı kamera modeli canlı görüntülendi

Önde gelen telefon üreticilerinden Xiaomi, ekran altı kamera üstünde çalışmalarına devam etmekte. Yakın zamanda kullanıcılarla buluşması beklenen …

Önde gelen telefon üreticilerinden Xiaomi, ekran altı kamera üstünde çalışmalarına devam etmekte. Yakın zamanda kullanıcılarla buluşması beklenen bu teknolojinin nasıl olduğuna dair bir video sızdırıldı. Videoda Xiaomi Mi 10 Ultra tasarımına benzeyen bir seride yer alan kamera kendisini gösteriyor. Daha evvel de bir diğer Çinli firma olan ZTE de ilk ekran altı kameralı serisini tanıtmıştı. Bu kamera da 32 Megapiksel olarak kendisini göstermişti.

Xiaomi de bu hususta öncü firmalardan biri olmak için çalışıyor. Sızdırılan videoda da kameranın sol üst köşede kendisini gösterdiği görülüyor. Bununla beraber videoda mobil cihazın arkası çevrildiğinde Mi 10 Ultra’da yer alan kamera tasarımı görülüyor.

Xiaomi ekran altı kamera için sona yaklaştı

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Mi 10 Ultra tasarımında olan ekran altı kamera serisinin sahip olduğu özelliklerine dair bir bilgi hala yer almıyor. Bu da yeni donanımın aynı tasarımla kullanıcılarla buluşabileceği anlamına geliyor. Mi 10 Ultra sahip olduğu özellikleri içinde 6.67 inç FHD+ AMOLED 120 Hz ekran tazeleme hızı bulunuyor. İşlemci için de Snapdragon 865 kullanılmıştı.

Paylaşılan videoda Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi için detay bulunuyor. Lakin videoyu hazırlayan kişi ön kamerayı çalıştırmıyor. Bunun nedeni gizlilik olabilir. Bununla beraber geliştirilen modelin bir prototip olduğu ve düzgün çalışmadığı da ortaya çıkan fikirler içinde.

Bununla beraber videonun sahte olma ihtimali de konuşuldu. Lakin Xiaomi’nin bu konu üstünde çalışması ve Mi 10 Ultra’nın en üst model olması videonun doğru olabilirliğini kuvvetlendiriyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ