Teknoloji Haberleri

Xiaomi kamerası ile ”kalp atış hızı” ölçülebilecek!

Şu an için pek çok telefonda kalp atış hızı ölçebilen bir özellik yer almıyor. Daha çok akıllı saat ve bileklerde yer alan bu özellik Xiaomi’nin …

Xiaomi kamerası ile ”kalp atış hızı” ölçülebilecek!

Şu an için pek çok telefonda kalp atış hızı ölçebilen bir özellik yer almıyor. Daha çok akıllı saat ve bileklerde yer alan bu özellik Xiaomi’nin kameralarına taşınıyor. Xiaomi’nin Mi Health uygulaması ile artık mobil cihazınuzun kamerasını ve flaşını kullanarak kalp atış hızınızı takip edebilirsiniz. Bu, kalp atış hızı ölçümlerini yapmak için özel sensörlü bir telefona gereksiniminiz olmadığı anlamına geliyor. Xiaomi kamerası kalp hızı ölçecek!

Xiaomi kamerası kalp hızı ölçecek

Özel bir sensör barındırdığı için Samsung’un eski amiral gemisi mobil cihazlarında(Note 9 gibi) kalp atış hızı ölçümü yapabiliyordu. Xiaomi tarafından gelen hamle ile bu teknolojiyi kullanmak için özel bir donanıma ihtiyaç duymanıza gerek yok zira, Mi Health uygulaması aracılığıyla kalp atış hızı mobil cihazın kamerası ve flaşı ile beraber ölçülebiliyor.

Bu Aslını söylemek gerekirse sensör sistemi yer alan mobil cihazlardaki gibi işliyor. mobil cihazın kamera kısmına parmağınızı koymanız gerekiyor, daha sonra ışığın yanıp sönmesini beklemeniz gerekiyor. Flaş aydınlatmak, kamera ise kalp atış hızını ölçmek için devreye giriyor ve veriler ölçülmüş oluyor.

mobil cihazın uygulamanısına girerek, kalp atış hızı bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor. Daha sonraysa zaten lüzumlu adımlar ile yönlendiriliyorsunuz. Ekran görüntüleri ile ortaya çıkan bu özellik şu anda kullanılmıyor Lakin ilerleyen zamanda güncelleme ile Xiaomi kullanıcılarına ulaşacak gibi duruyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ