Teknoloji Haberleri

Xiaomi Mi 10 Ultra’da pürüzsüz görüntü devri

Xiaomi Mi 10 Ultra için hazırlanan yeni güncelleme hem kamera hem de batarya performansı hakkında oldukça önemli donanımlara ev sahipliği yapıyor …

Xiaomi Mi 10 Ultra’da pürüzsüz görüntü devri

Xiaomi Mi 10 Ultra için hazırlanan yeni güncelleme hem kamera hem de batarya performansı hakkında oldukça önemli donanımlara ev sahipliği yapıyor. Mi 10 Ultra’nın kamerası DxOMark testinden 130 puan almayı başarmıştı.

Şu an kamera hakkında en yüksek puana sahip olan bu mobil cihaz geçen ay tanıtılmıştı. Sürüm etiketi MIUI V12.0.10.0 QJJCNXM olan bu güncellemede 6 yeni değişikliğe yer verildi. MIUI 12 altyapısına sahip olan bu yazılımda neler var?

Xiaomi Mi 10 Ultra hem kamera hem de batarya için yenilendi

Xiaomi’nin Mi 10 Ultra modelinde yer alan şarj ekranını daha işlevsel bir şablon ile değiştirdiği bilgisine ulaşıldı. bunun yanısıra şarj sırasında yaşanması muhtemel olan ısınma sorunlarının de önüne geçildiği bildirildi.

Sıcaklığın yüksek olduğu yerlerde şarj edilen Mi 10 Ultra modellerinin şarj olamama sorunu ortadan kaldırıldı. Buna ek olarak Mi 10 Pro’nun uzun bir süre süresince kullanılmamasından dolayı yaşanan ve bataryanın etkinleştirilmesi sırasında şahit olunan kasma problemi tesiriz hâle getirildi.

Son olarak Video Araç Kutusu isimli yazılımın dinamik çekim donanımı geliştirildi. Kamera için getirilen yenilik ise video çekimi ile ilgili. Kullanıcılar artık akıcı ve pürüzsüz olarak nitelendirilen ilgili yakınlaştırma donanımı eşliğinde video çekebilecek.

MIUI ekibinin DxOMark ile iletişime geçtiği de elde edilen bilgiler içinde bulunuyor. Xiaomi, DxOMark’tan Mi 10 Ultra’nın kameralarını yeniden test etmesini istiyor. Dilerseniz bu akıllı mobil cihazın kameralarını ve bataryasını bir kez daha hatırlayalım.

Arka kamera: 48 Megapiksel (f/1.85) ana kamera, 12 Megapiksel (f/2.0) telefoto kamera, 48 Megapiksel (f/4.1) telefoto kamera, 20 Megapiksel (f/2.2 ) ultra geniş açılı kamera, OIS ve 8K video kaydı
Ön kamera: 20 Megapiksel (f/2.3)
Batarya kapasitesi: 4500 mAh
süratli şarj desteği: 120W süratli şarj, 50W kablosuz süratli şarj ve 10W ters şarj

Xiaomi Mi 10 Ultra hakkında neler düşünüyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ