Teknoloji Haberleri

Xiaomi, Mi 10 ve Mi 10 Pro için Android 11 Resmi Sürümünü Duyurdu

Mi 10 ve Mi 10 Pro, Android 11 güncellemesini alan ilk Xiaomi cihazları olacak. Android 11, başta sohbet ve cihaz kontrollerinin yönetimi olmak …

Mi 10 ve Mi 10 Pro, Android 11 güncellemesini alan ilk Xiaomi cihazları olacak. Android 11, başta sohbet ve cihaz kontrollerinin yönetimi olmak üzere pek çok iyileştirmeyle beraber geliyor. MIUI 12 ile beraber gelen bir dizi akıllı özellikle bir araya getirilen bu güncelleme verimli sohbet yönetimi ve sorunsuz akıllı cihaz kontrolü için optimize edildi.

Sistem seviyesinde teknik yeniliklerle donatılan MIUI 12, sürükleyici animasyonlara ve görselleştirmelere dayanan ultra akıcı kullanıcı ara yüzünü kullanıcıların beğenisine sunarken her ayrıntının En kaliteli biçimde hissedilebilmesini sağlayan gerçekçi bir kullanıcı deneyimine dönüşüyor. Bu yeniliklerin yanı sıra Android 11’in içerdiği diğer önemli güncellemeler ise şöyle:

Sohbetler:

Android 11, kullanıcıların farklı iletilaşma uygulamalarındaki konuşmalarını bildirim gölgesinde tek bir yerden yönetebilmelerine imkan tanıyor. Yeni işlevler, kullanıcıların iletilara doğrudan açılır bildirimler kısmından yanıt vermesini sağlıyor. Kullanıcılar Android 11 güncellemesiyle sohbetleri önem düzeyine göre de düzenleyebiliyorlar. Öncelikli sohbetler, kilit ekranında gösterilebiliyor ve ”Rahatsız Etme” ayarını geçersiz kılabiliyor.

Balon Bildirimler:

Android 11’de balon bildirimler, diğer uygulamaların üstünde gözüküyor ve kullanıcılar tarafından hangi kısma giderlerse gitsinler Sürekli erişilebiliyor. Balon bildirimler, uygulama işlevlerinin tamamının görünebilmesi için genişletilebiliyor ve kullanılmadığında daraltılabiliyor. Balon bildirimler, kullanıcıların çoklu görevleri daha iyi gerçekleştirmelerini ve önemli iletiları hiçbir zaman kaçırmamalarını sağlıyor.

Cihaz Kontrolleri:

Mi 10 ve Mi Pro, yeni işletim sistemi güncellemesini fotoğrafçılığı ve videografiyi ön plana çıkaran tesirli donanım kurulumu ve yazılım donanımlarıyla pekiştiriyor. 8K video ve 108 MP fotoğraf çekebilme, premium ses ve amiral gemisi 5G mobil platform ile desteklenen bu özellikler, mobil cihaz kullanıcılarına mükemmel bir çözüm sunuyor.

Xiaomi, Android’in yeni sürümlerini her sene çok yakın zamandan takip ediyor ve cihazlarını yeni sürümle güncelliyor. Beklentiler doğrultusunda kullanıcıların ve geliştiricilerin yeni sürümün getirdiği yenilikleri erkenden inceleyebilmeleri için Android 11’i içeren Mi 10 ve Mi 10 Pro Global ROM’ları kullanıma sunuldu.

Türkiye’deki Mi 10 kullanıcıları da 9 Eylül 2020 itibari ile kademeli olarak bu güncellemeye sahip olabilecekler.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ