Teknoloji Haberleri

Xiaomi’den enteresan bir eser daha: Akıllı hoparlör

Xiaomi zaman zaman piyasaya devam ettiği enteresan ürünlerle gündeme geliyor, bu kez Çinli üretici akıllı hoparlör ile karşımıza çıktı. Çamaşır …

Xiaomi zaman zaman piyasaya devam ettiği enteresan ürünlerle gündeme geliyor, bu kez Çinli üretici akıllı hoparlör ile karşımıza çıktı. Çamaşır makinesinden mobil cihaza sayısız akıllı cihaz üreten Xiaomi için bu ürün çok sıradışı olmasa gerek. Xiaomi’nin dokunmatik ekranlı akıllı hoparlörü Redmi XiaoAI Touchscreen Speaker Pro hakkındaki detaylar haberimizde.

Xiaomi akıllı hoparlör: Redmi XiaoAI Touchscreen Speaker Pro tanıtıldı

Bu hoparlörün piyasadaki diğer hoparlörden farklı olan birçok donanımı var. Bunlardan en fark edilenı dokunmatik ekranı diyebiliriz. Hoparlör bir tablete benzercesine kullanıcı arayüzüne sahip. Yalnızca Bluetooth değil, Wifi teknolojisini de destekliyor. 8 inç boyutundaki ekran bir tablete yakın büyüklükte. Xiaomi ekosisteminin akıllı asistani XiaoAI bu üründe de bulunuyor, ne yazık ki yalnızca Çince destekliyor.

Hoparlörün batarya gücünün oldukça iyi olduğunu aktarabiliriz. Bu akıllı hoparlör 4700 mAh gücünde lityum bataryaya sahip. Bu batarya kolaylıkla 4.5 saatlik kullanım sunabiliyor. Ekranın güzel sahip olduğu detaylarından biri de 1200×800 çözünürlüğünde olması. Bu boyuttaki ekran için yeterli bir çözünürlük.

Redmi XiaoAI Touchscreen Speaker Pro, müzik deneyimi yaşatmaktan ziyade mutfakta, ofiste yahut evde bir tablet gibi kullanılmak üzere dizayn edilmiş.

Bu hoparlör 73 dolar fiyat etiketiyle 8 Eylül’de Çin’de satışa çıkacak.. Yani vergilerle beraber bu ürünün fiyatı ortalama 650TL olacak. Türkiye’de satılmasa bile yurt dışı alışveriş sitelerinden edinilebilir. Bu fiyat göz önünde bulundurulduğunda müzik dinlemek talep edenlerin ses kalitesi odaklı hoparlörleri tercih etmesi daha mantıklı olabilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ