Teknoloji Haberleri

Xiaomi’nin Üçüncü Kuşak Ekran Altı Kamera Teknolojisi Göründü

Xiaomi, mobil cihazlarda kesintisiz bir ekrana imkan tanıyacak üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisini gösterdi. Firma, bu teknolojiyi ilk …

Xiaomi’nin Üçüncü Kuşak Ekran Altı Kamera Teknolojisi Göründü

Xiaomi, mobil cihazlarda kesintisiz bir ekrana imkan tanıyacak üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisini gösterdi. Firma, bu teknolojiyi ilk kez geçen sene haziranda göstermişti.

Teknolojinin üçüncü nesli, Xiaomi’ye göre özel piksel sıralaması ve iyileştirilmiş kamera algoritması aracılığıyla tam ekran tesirini “büyük ölçüde” iyileştiriyor. Xiaomi’nin kendi yaptığı piksel düzenlemesi, ekran altı kameranın alt piksellerin içinden ışığı görmesini sağlıyor. Firma bu sırada RGB alt piksel düzenini koruduğunu, bu sebeple ekran kalitesinin etkilenmediğini söylüyor.

We’re proud to present the latest masterpiece from our Xiaomi engineers: 3rd Generation Under-Display Camera Technology! True full-screen displays are just around the corner! We’re planning on putting this into mass production next year. Stay tuned! #InnovationForEveryone pic.Sosyal paylaşım sitesi Twitter.com/DrKeL8wZUg

— Shou Zi Chew (@ShouZiChew) August 28, 2020

Xiaomi’ye göre yeni nesil teknoloji, piyasadaki diğer çözümlere göre iki kat daha fazla dikey ve yatay piksele sahip. Bu, kameranın üstündeki ekran alanının ekranın diğer bölümleriyle aynı gözalıcılığı, renk yelpazesini ve isabetini sunması anlamına geliyor. Bunun yanı sıra şirketin geliştirdiği özel devre tasarımı, RGB alt piksellerin altında daha fazla bileşen saklamaya imkan tanıyor.

Xiaomi, üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk mobil cihazı 2021’de tanıtmayı planlıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ