Teknoloji Haberleri

Yazın okullar açılacak mı? işte cevabı!

Yazın okullar açılacak mı? işte cevabı!

Korona virüsün etkilerini bir nebze olsun azalmasının ardından insanlar Yazın okullar açılacak mı? , Yazın okullar tatil mi? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin merak ettiği “Yaz tatilinde okul var mı?” suallerine cevap verdi. Bakan Ziya Selçuk, yaz tatilinde okulların açılmayacağını söylerken EBA TV‘nin yayınına devam edeceği şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, Sosyal mesajlaşma sitesi olan Instagram’dan yaptığı açıklamada, öğrencilerden “Yaz tatilinde okul var mı?” sorusu alınmaya devam edildiğini belirtti. Yaz tatili süresince okulların kapalı olacağını hatırlatan Selçuk, öğrencilerin tatilini ellerinden almayacaklarını ifade etti.

“YAZIN OKUL YOK! , EBA TV YİNE YAYINDA”
Selçuk, paylaşımında öğrencilere şöyle seslendi: “Okul yok. Konuşmak, doyasıya oynamak, bulutları izlemek, uçurtmayı uçurmak, uçaklara el sallamak, toprağa dokunmak, bir çiçeği koklamak var. Kuşlarla oynamak, kuşlar gibi olmak var. EBA yine açık, EBA TV yine yayında. Önümüzdeki senenin hazırlık dersleri var. İsteyen öğrenciler için uzaktan eğitimle yaz okulu var. Hazırladığımız güzel yayınlar, eğlenceli içerikler var. Okul yok ama ondan eminiz, tamam mı?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ