Teknoloji Haberleri

Yeni Hyundai Tucson lansman öncesinde göründü

Hyundai, C-SUV segmentindeki modeli Tucson’un tamamen yenilenmiş halinden ilk çizimleri yayınladı. Yeni tasarımı, teknolojik sahip olduğu …

Hyundai, C-SUV segmentindeki modeli Tucson’un tamamen yenilenmiş halinden ilk çizimleri yayınladı. Yeni tasarımı, teknolojik sahip olduğu özellikleri ve genişleyen iç mekanı ile yeni Tucson, markanın Parametrik Dizayn felesefesinde dizayn edilmiş.

Yeni Hyundai Tucson böyle görünecek

Hyundai imzalı yeni teknoloji ürünü parametrik gizli far sistemi aracılığıyla, Yeni Tucson, üst düzey sürüş deneyimi sunarak kullanıcı sadakati yaratmayı planlıyor.

İlk olarak Yeni Elantra’da tanıtılan ‘Sensuous Sportiness’ tasarım kimliği ile Tucson daha radikal çizgilere sahip. Hyundai bu model ile üst düzey tasarım estetiğine ulaşmak için bilgisayarlı yüzey taramasını kullanmış

Kabartmalı yapısı ile mücevher benzeri ızgaraya sahip olan Yeni Tucson’un gövdesi evvelki nesillere göre daha büyük ve daha kapsamlı. Eskisinden daha uzun bir motor kaputuyla gelen otomobil, yan taraftan bakıldığında geleneksel SUV’lerin aksine coupe formatıyla gözleri üstüne topluyor.

Uzatılmış dingil mesafesine rağmen daha kısa ön ve arka teker çıkıntıları olan otomobilin yan tarafında köşeli ve aynı oranda sert geçişli hatlar bulunuyor. Böylece otomobilin daha iri ve daha cüsseli görünmesi sağlanıyor.

Premium bir görüntü sunabilen aracın eskisinden çok daha maskülen olduğu net bir biçimde ortada. bunun yanısıra, yine parametrik tasarımın Tucson’a katmış olduğu bir diğer avantaj ise hareketsizken bile akıcıymış gibi durması. Yeni nesil jant dizaynıyla da cesur ve güçlü duruşunu pekiştiren Hyundai Tucson, geniş iç mekanıyla da son senelerin en iddialı SUV modellerinden biri olmaya aday gibi görünüyor.

İç mekanda sıklıkla uzay teknolojisi ve bilgiden bahseden Hyundai mühendisleri, daha alçak bir dijital gösterge ekranına ve ikili kokpit tasarımına yer veriyor. Sürücü ve yolcu, araç içerisinde birbirinden tamamen ayrı bir biçimde konfor sahip olduğu detaylarından yararlanabiliyor.

Dördüncü nesil Hyundai Tucson, 15 Eylül’de yapılacak online dünya lansmanıyla tüm otomobil severlere tanıtılacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ