Teknoloji Haberleri

Yeni Nissan Qashqai 2020 Fiyatı

İster istemez SUV denildiğinde akla gelen ilk modellerden birisi de Qashqai oluyor. Nissan’ın en çok satan modeli olan Qashqai herçekten …

Yeni Nissan Qashqai 2020 Fiyatı

İster istemez SUV denildiğinde akla gelen ilk modellerden birisi de Qashqai oluyor. Nissan’ın en çok satan modeli olan Qashqai herçekten de SUV segmentinin birincisi konumunda. Gerçi son zamanda Peugeot 3008 ile bu koltuğu Nissan’dan devraldı diyebiliriz. Lakin genele incelediğimizde Qashqai’nin rakipleriyle olan farkı hayli fazla.

Peki Qashqai’yi rakiplerinden farklı kılan neden ne? en mühimsi bu segmentteki öncü isim olması. Malum, yakın bir geçmişe kadar SUV diye bir segment yoktu. Nissan bu segmentteki gücünü muazzam bir biçimde kullandı.

Lakin artık Qashqai’nin tasarımına o kadar alıştık ki makyajlanmış kasası bile bize eski gelmeye başladı. Zaten yükselen Peugeot 3008 satışları karşısında düşen Qashqai satışları bu durumun en net göstergesi.

Şimdi gelelim yeni Nissan Qashqai modeline. Bilindiği üzere Nissan uzun bir süredir Qashqai’nin yeni kasası üstünde çalışıyor. Kısa bir süre evvel bu kasa casus kameralara yakalanmıştı. Şimdi ise kasanın tasarımı net bir biçimde gözler önüne serildi.

Açık konuşmak gerekirse Qashqai’nin yeni tasarımı çok da göze şık gelmiyor. Tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz. Bunun yanı sıra şimdiki kasası bile daha şık görünüyor.

Peki sizlerin yeni Nissan Qashqai modeli ile ilgili düşünceleriniz neler? Sizce Nissan bu kasa dizaynıyla Peugeot 3008’e ciddi anlamda rakip olabilir mi? Yorum sizlerin.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ