Teknoloji Haberleri

Yok artık dedirten RTX 3090 8K oyun performansı!

1 Eylül‘de tanıtılan NVIDIA’nın yeni ekran kartı serisi RTX 3000 ailesinden yeni bilgiler gelmeye devam etmekte. NVIDIA‘nın açıklamalarına göre …

1 Eylül‘de tanıtılan NVIDIA’nın yeni ekran kartı serisi RTX 3000 ailesinden yeni bilgiler gelmeye devam etmekte. NVIDIA‘nın açıklamalarına göre yeni modellerin en güçlüsü olan RTX 3090 8K oyun deneyimini 60 FPS seviyesinde sunabilecekti. Şimdi bu ekran kartının 8K çözünürlükte ve yüksek grafik ayarlarında alınan test sonuçları aktarıldı. İşte RTX 3090 8K oyun performansı!

NVIDIA RTX 3090 8K oyun performansı yaşandı!

RTX 3090’ın paylaşılan oyun testlerinde tercih edilen diğer sistem bileşenleri; Intel i9-9900K, 32 GB DDR4 RAM ve Windows 10.

Şimdi de paylaşılan test sonuçlarında öne çıkan grafik ayarlarından söz edelim; Ray Traycing ve DLSS gibi teknolojiler açıkken, oyunların grafik ayarları ise yüksek olarak belirtilmiş. Bazı oyunlarda DLSS teknolojisinin gücüne büyük etkileri olduğunu görebiliyoruz. DLSS teknolojisinin her oyunda bulunmadığını ve bu nedenle aktif edilmediğinin altınız çizelim.

Tüm bunların haricinde RTX 3090, Apex Legends, Control, Death Stranding, Destiny 2, Enlished, Forza Horizan 4, Rainbow Siz Siege, Rocket League, Wolfenstein, World of Tanks ve World of Warcraft‘ta üstün performans sergilediğini aktarabiliriz. Yalnızca Control’de 57 FPS ile kalırken, diğer tüm oyunlarda 8K çözünürlükte 60 FPS barajını geçerek büyük bir başarıya imza atmış oldu.

RTX 3090’ın 8K performansı hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ