Teknoloji Haberleri

YouTube uygulaması için Shorts güncellemesi!

Google, Nisan ayında TikTok rakibi olarak lanse edilen YouTube Shorts için harekete geçmişti. Instagram’ın da Reels ile bu pazara girmiş olması …

Google, Nisan ayında TikTok rakibi olarak lanse edilen YouTube Shorts için harekete geçmişti. Instagram’ın da Reels ile bu pazara girmiş olması ve TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan gibi yüksek kullanıcısına ulaştığı ülkelerde yasaklanması, Google’ı da harekete geçirmiş görünüyor. Bu anlamda Google YouTube uygulaması için Shorts donanımı güncellemesi yapıyor.

YouTube mobil uygulaması için Shorts düğmesi mi geliyor?

YouTube mobil uygulaması için hazırlanan yeni bir güncelleme, shorts videoları için hazırlıkların tamamlandığı sinyalleri veriyor. Uygulamanın amacı, YouTube içerik üreticilerinin video yükleme ve canlı yayın yapması için kullanılıyor.

Yeni güncellemeyle beraber, üst kısımda yer alan kamera düğmesi alt çubuğa, büyük bir artı şeklinde oluştur düğmesi şeklinde geliyor. YouTube bildirimler simgesi de üst tarafa taşınıyor. Şu an için bu güncelleme YouTube 15.30 sürümüyle Android‘e sunulmaya başladı. hala bu yeni dizayn değişikliğinin iOS için ne zaman geleceği hala belli değil.

Google bu güncellemeyle beraber, içerik oluşturucuların mobil içerik üretmesini daha da kolaylaştırmayı planlıyor. Şu an için Shorts donanımı için güncellemenin tam anlamıyla ne zaman yapacağı belli değil. Lakin bu tasarımsal değişimin, YouTube mobil uygulamasının içerik oluşturucular tarafından daha etkin kullanılması için tasarlandığı ortada.

Tahminler, Shorts donanımı için de bu oluştur düğmesi üstünden kısa müzik videoları oluşturulacağı yönünde. Bu güncellemenin ilk olarak TikTok rakibi uygulamaların cenneti olan Hindistan üstünde yayınlanmış olması da, Google’ın Shorts donanımı için son hazırlıklarını yaptığının işareti olarak görülüyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ