Teknoloji Haberleri

Zotac RTX 3000 serisi Ampere ekran kartları sızdırıldı!

Eylül ayına yaklaşmamız ile beraber, NVIDIA’nın yeni RTX 3000 serisi Ampere ekran kartları için de tanıtım tarihi yaklaşıyor. Geçtiğimiz …

Eylül ayına yaklaşmamız ile beraber, NVIDIA’nın yeni RTX 3000 serisi Ampere ekran kartları için de tanıtım tarihi yaklaşıyor. Geçtiğimiz haftalarda bir geri sayım başlatan NVIDIA, bu sayımda sona doğru yaklaşmış durumda. Kartlar hakkında birçok detay ve bilgi ortaya çıkmış olsa da, hala görmediğimiz birçok detay ve bilgi mevcut. Şimdi ise, Zotac RTX 3000 serisi Ampere ekran kartları yaşandı.

Daha evvel sizlerle, RTX 3090 serisinin fiyat aralıkları hakkında da bilgiler paylaşmıştık.

Zotac RTX 3000 serisi ekran kartları yaşandı

uzun zamandır beklenen NVIDIA RTX 3000 serisi ekran kartlarının tanıtım tarihine az bir süre kaldı. Ağustos ortasında BIOS güncellemesi alan kartlar, performans anlamında RTX 2000 serisine oranla büyük bir artış vaat ediyor. İlk başlarda TSMC üretimi 7 nm çipler kullanılacağı belirtilse de, daha sonra Samsung üretimi 8 nm çiplerin kullanılacağı belirtilmişti. Kart serisi bağlı olarak alt modellerde 8 nm üretim de tercih edilmiş olabilir.

Yeni ekran kartları ile beraber, bir ilk olan RTX 3090 modeli de gelecek. Üst seviye kartların referans tasarımları belli olsa da, özel tasarım kartlar hakkında fazla detay yoktu. Son sızıntılar doğrultusunda, Zotac RTX 3000 serisi ekran kartları ortaya çıkarıldı. İki ve üç fanlı modeller yer alırken, boydan boya RGB ile donatılmış kartlar oyun severleri tatmin edeceğe benziyor.

RTX 3090 ve 3080 için Trinity, AMP Extreme ve Trinity Holo olmak üzere üç farklı model sunan Zotac, RTX 3070 içinse Twin Edge ve Twin Edge Holo modellerini sunacak. RTX 3090 ve 3080 kartlarının TDP değerlerinin ise sırasıyla 350W ve 320W olduğu belirtilirken, bu kartlar için değişik bir pimli konektör tasarımı görebiliriz.

NVIDIA’nın yeni ekran kartları hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ